Král a královna

23. dubna 2017 v 10:40 | Beast |  Král a Královna
Stanete se teď takovým mým deníčkem, ju?
Warning: Short as fuck.

Bílé podpatky rozeznívaly točité schodiště a za nimi se táhly sněhobílé šaty. Nohy sebejistě nakračovaly na každý schod. Pomalu, ale jakoby tuhle cestu šly každý den. Bílo-černý mramor byl bez poskvrnky.
126... 127... 128...
Dívka, jejíž nohy se tak sebejistě posouvaly výš a výš však sebevědomím neplývala. Nicméně to na sobě nedala znát. Bílé vlasy měla stočené do uhlédného drdolu na temeni, jen černý pramínek vlasů se jí osvobodil a nyní se kroutil na její pravé straně. Bledé rty semknuté do úzké linky a modré oči, chladné jako led nevyjadřovaly žádnou emoci. Uvnitř těla se dívka třásla. Bude muset předstoupit před mnoho lidí. Před lidi, kteří ji budou soudit. Soudit ji jako královnu, ne jako člověka. Nesmí, nesmí, jim ukázat že je také jen člověk. Musí zůstat chladná. Chladná jako její okolí. Pro své vlastní dobro.
150... 151... 152...
Schodů ubývalo a čerstvě korunovanou královnu ovál studený vítr z hor. Z úst jí vyšel obláček páry a ona byla schopná zahlédnout těžké černé dveře, nyní dokořán otevřené.
160
Poslední schod. Dívka vyšla na balkon. Pod ní stál dav lidí. Někteří ji vítali s úsměvy, jiní vypadali, že jí opovrhují. Ulice pod palácem byly však plné. Tolik lidí se na ni přišlo podívat. Safír vsazený do koruny z bílého zlata se zaleskl ve slunečních paprscích.
Už není cesty zpět... Už se nesmíš otočit.
Dívka hrdě vztyčila hlavu a přišla k balkonovému zábradlí.
"Já, Valerie Vorssie, jsem se tohoto dne stala vaší královnou a budu pokračovat v díle svých rodičů, prarodičů a celé mé rodiny. Vím, že mi někteří stále ještě nevěříte, ale vy, kteří ve mě víru máte.. Prosím vás o spolupráci. Protože bez vás nejsem schopná udělat ani jeden krok vpřed."
Většina shromáždění zajásala. Vítr se vzedmul a odhrnul černý pramen vlasů stranou, stejně tak i část šatů. Valerií projela mrazivá šipka. Výraz panovnice ale přetrval. Na chvíli se zadívala na horu před sebou. Pak se otočila a zašla zpátky do paláce. Černé dveře se za ní zaklaply.
***
Na opačné straně, v nížinách, kam skoro celý den dopadal sluneční paprsky, se odehrávalo něco podobného. Mladý muž převzal korunu a vládu nad územím, které mu patřilo a patří. Narozdíl od chladné Valerie ale chodí mezi lidmi. Zvláště mladé dívky si ho čím dál víc oblibují. A to je mezi nimi ani ne půl hodiny. V koutech a rozích se přesto skrývají pochybovatelé. Nevěří, že někdo tak mladý může vést tak velkou zemi. Vždyť mu teprve bylo sedmnáct. Mezi zdmi se i šušká, že to není Lael, syn krále Mourtha, ale podvodník. Podvodník, jež nějakým způsobem vypadá jako zmizelý syn jednoho z nejlepších králů, který se beze stopy vypařil s většinou rodiny. Těch pár jedinců se zatím neopovažuje vystoupit z řad a vyslovit své pochybnosti. Zatím ještě ne. Zatím. Ale jejich čas přijde. A to velice brzy, podle toho, co si myslí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Beznitka Loutkovská Beznitka Loutkovská | E-mail | Web | 23. dubna 2017 v 21:06 | Reagovat

OOOOuuuuuuvíííí! Beast, já chcu etě! ETĚ ŘÍKÁM, NEBO TO ODNESE TEN ELF! *namíří na random elfouna šípem*
Elf: Já... přísahám, že v tom nijak nejsem zapletený!

2 Lazy Haku Lazy Haku | 25. dubna 2017 v 19:38 | Reagovat

Ya! Souhlasím se String!! OwwwO

3 Beast Beast | E-mail | Web | 8. května 2017 v 11:12 | Reagovat

[1]: Okej okej okej. Jen klid String. Napíšu to. Just calm yo tits down, kay? XD

[2]: Alriiightttt /=w=

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama