Abandoned by Disney (1/3)

5. dubna 2016 v 19:05 | Beast |  Creepypasta
Toooooooooohle je supeeeeeeeeeeeeeeeer! Fůha.. Dlouho jsem to nečetla XD No doufám, že si tuhle creepypastu oblíbíte stejně jako já. Pak tu mám ještě prolog ale ten nemám rozpřeložený, takže půjde jako poslední. Nom.. A taky jsem zjistila, že neumím skloňovat jméno Mickey.. No nic! Wheeeeeeeeeeeeeeeee! (Mimochodem, je pravda, že Disney opuští své zábavní parky. Fakt do nějakého chci. Kdo jde se mnou? :DD)

Někteří z vás možná slyšeli, že Disney má na svědomí několik měst duchů. Disney postavil "Ostrov pokladů", letovisko v Baker's Bay v Bahamách. A NEZAČALO to jako opuštěné místo. Disneyho lodě tu doopravdy mohly zastavit, vylodit turisty a nechat je odpočívat v luxusu. Tohle je FAKT. Klidně si to vyhledej. Disney kvůli tomuhle místu vyhodil 30.000.000 dollarů. Ano, třicet milionů dollarů. Pak místo opustil. Disney vinil mělkou vodu (byla prý až moc mělká pro jejich lodě) a taky vinili pracovníky. Jelikož byli z Baham, byli líní, aby normálně pracovali. Tady jejich doopravdový příběh končí. Nebylo to kvůli přebytku písku nebo "lenosti zaměstnanců". Obojí to byly jen výmluvy. Opravdu pochybuju, že ty důvody byly odůvodněné. Takže proč si nekoupím oficiální příběh? (?) Kvůli Mowgliho Paláci. Nedaleko od pláže města Emerald Isle v severní Karolině, začal Disney stavět "Mowgli's Palace". Někdy kolem roku 1990. Konceptem bylo letovisko ve stylu džungle a centrem celé téhle věci měl být -ano uhodli jste- palác. Pokud ještě nevíte kdo Mowgli je, tak byste si měli přečíst "Knihu džunglí". A pokud jste ji nikdy nečetli, tak si možná budete pamatovat animák od Disneyho. Mowgli byl opuštěný kluk, kterého vychovala zvířata v džungli.


Mowgli's Palace byl sporným už od začátku. Disney koupil vysoce kvalitní pozemky pro tento projekt a okolo některých věcích byly vcelku skandály.Místní Government prodal pozemky Disneymu. Rázem pak byly domy ve výstavbě strženy dolů jen kvůli Disneymu. Pozemky Governmentu měly být na výstavbu nějaké fiktivní dálnice. Jelikož dobře věděli k čemu a proč, nazvali dálnici "Dálnice Mickeyho Mouse". Pak tu byl výtvarný koncept. Skupina lidí nacpaných v tričkách od Disney co. vedli městské jednaní (nebo co). Chtěli všem prodat, jak je tenhle projekt prospěšný a pro všechny. Když jim ukázali celý výtvarný koncept, tenhle gigantický indický palác… obklopený DŽUNGLÍ.. doplněný o muže a ženy v bederních rouškách z kůží… Mluvíme o velkém indickém paláci, džungli, bederních rouškách a ne jen o centru relativně bohatého úseku ale také o nějakém "xenofobickém" místě v jižní části USA. Byl to sporný mix v téhle části historie. Jeden z davu chtěl zaútočit na jeviště, ale byl rychle spacifikován ochrankou hned poté co zlámal jednu z desek přes koleno. Disney vzal tu komunitu stejně jako toho, který přelomil desku přes své koleno. Domy byly zbourány a celá plocha vyklizená a nebyla tu jediná věc, kterou by někdo mohl říct nebo udělat. Místní televize a noviny byly proti tomu letovisku už od počátku.Nicméně, Ostrov Pokladů, Bahamy. Disney do toho narval miliony a pak jen odešel. To samé se stalo i s Mowgliho palácem.
Konstrukce byla hotová. Návštěvníci tam zůstali. Komunity okolo byly zaplavené vysokým provozem a obvyklými naštvanými, otravnými a ztracenými turisty. Pak to všechno najednou přestalo. Disney to všechno zavřel a nikdo nevěděl, co si o tom myslet. Ale někteří byli celkem šťastní. Disneyho ztráta pro ně byla vtipná a úžasná pro nemalou skupinu lidí, která tu ten palác nechtěla. Upřímně jsem tomu nijak nevěnoval pozornost když jsem uslyšel, že to zavřeli dekády zpátky. Bydlím asi 4 hodiny od Emerald Isle takže jsem o tom jen slyšel ale neměl jsem žádnou zkušenost z první ruky. Pak jsem ale četl článek od někoho, kdo prozkoumal Ostrov pokladů a udělal celý blog jen o těch šílených věcech co tam našel. Věci jen tak pohozené a nechané, rozbité, zničené a zřejmě pohřbené zaměstnanci, kteří přišli o práci. Páni, lidé z celého okolí asi pomáhali s ničením toho místa. Lidi tady zřejmě byli naštvaní tak jako ti u Mowgliho paláce. Taky prý Disney vypustil své akvárium do místních vod… Jop prej i se žraloky. Kdo by pak teda nechtěl něco rozbít že? Dobře, k čemu se chci dostat je, že celý tenhle blog o Ostrově pokladů mě donutil přemýšlet. I když to bylo hodně dávno když to celé uzavřeli, myslel jsem, že by bylo cool udělat takový "Urban průzkum" Mowgliho paláce. Udělal bych pár fotek, napsal bych své zkušenosti a podíval se po něčem zajímavém. Nebudu říkat, že mi to nezabralo hodně času se tam dostat, protože upřímně mi trvalo rok se dostat na Emerald Isle. (Rok potom, co jsem našel ten článek o Ostrově pokladů) V celém tom roce jsem hodně hledal to místo Paláce… Teda, spíš jsem se o to snažil. Přirozeně, že žádná z oficiálních stránek Disneyho nedávala ani známku o existenci Mowgliho paláce. Žádná z místních televizních stanicí nebo novin neměla ani jedinou zmínku o tomto místě. Ale bylo to očekávatelné. Neroztrubovali by to, za co se stydí. Každopádně jsem věděl, že velké korporace můžou google požádat o to, aby některé výsledky vyhledávání smazali vlastně bez důvodně. Když se na to tak podívám, tak to nebylo tím, že by o tom hotelu nikdo nemluvil, ale kdo jo, tak byl umlčen. Takže jsem ve výsledku mohl jen těžko najít to místo. Vše co jsem měl, byla kurevsky stará mapa, která mi přišla v devadesátých letech. Byl to připomínkový předmět, který mi přišel od lidí kteří byli v Disney World a hádám, že jsem tam byl v osmdesátých letech když to byla novinka. Vážně jsem do Disneyoho nebyl nijak zblázněný. Vše co jsem měl bylo pár knih a komiksů z dětství. Vzpomněl jsem si na to jen v měsících mého hledání a i tak mi zabralo několik týdnů, než jsem našel krabice, do kterých to všechno moji rodiče schovali.
ALE NAŠEL JSEM TO! Místní mi nebyli nijak nápomocní. Většinou to byli lidé, kteří se sem přistěhovali nedávno. Pak tu byli ještě staří usedlíci kteří mi zavřeli dveře před očima při větě: "Dobrý den, nevíte kde bych mohl najít Mowglího pal.." Tropické rostiliny se rozrostly a smíchaly s původními rostilinami a snažily se zabrat místo původních rostlin. Zamrazilo mě, když jsem dojel ke branám hotelu. Velká, monolitická, dřevěná brána vypadala, jakoby byla udělaná z obrovských sekvojí. Brána sama o sobě byla na několika místech prožraná dřevotoči a jinými škůdci. Na bráně visela železná cedulka, nějaké náhodné věci a runě napsanými písmeny na černém pozadí.

"ABANDONED BY DISNEY" (Opuštěno Disneym)

Zřejmě nějaký protest bývalého zaměstnance. Brána byla otevřená dostatečně na to, abych jí mohl projít, ale ne na to abych mohl vjet i s autem, takže jsem si vzal svůj foťák a mapu a šel jsem pěšky. Vnitřek areálu byl zarostlý stejně jako vjezd. Palmy stály v hromadách svých vlastních kokosů. Banánovníky na to byly podobně. Byl to jako boj mezi pořádkem a chaosem. Překrásné rostliny se míchaly s rozkládajícími plody, vysokou trávou a houbami. Všechno co z venkovního zařízení zbylo, bylo zničené. Hnijící dřevo a kusy neidentifikovatelného materiálu. Vlastně byla většina věcí zničena počasím vandalismem. Asi nejzajímavější věc tu byla socha Balooha. Přátelského medvěda z Knihy Džunglí, který stál naproti hlavní budově. Byl vysochaný stojící a mávající nikomu, zírající s nepřítomným a přihlouplým úsměvem. Hlavní budova -palác- byla pokrytá grafiti a původní omítka ani nešla poznat. Dveře nebyly otevřené ale byly rovnou celé vylámané a ukradené. Nad dveřmi, teda nad zbylími futry někdo znovu napsal "ABANDONED BY DISNEY". Přál bych si, abych vám mohl říct, že jsem našel úplně skvělé věci. Zapomenuté sochy nebo nějaké jiné věci ale ne... Vnitřek budovy byl prázdný. Opravdu jsem si myslel, že lidi ukradli všechno. To, co bylo moc velké na ukradnutí (obrovské falešné stromy, velké stoly) si stále hověly na svém místě v místnostech s ozvěnou, takže jsem slyšel každý svůj krok. Podíval jsem se na mapu budovy vydal se do všech místností, které vypadly zajímavě. Kuchyň vypadala tak, jak byste všichni čekali. Industriální místnost s místem na vechny ingredience. Všechno ze skla bylo rozbité, každé dveře byly vyražené z pantů. Celé to místo zapáchalo jako chcanky. Velký mrazák, ne zrovna moderní, měl velké prázdné úložiště. Ze stropu visely háky, zřejmě na maso a když jsem vešel dovnitř, viděl jsem, že se houpaly. Každý hák se houpal v jiném směru ale jejich pohyby byly malé a nepatrné a bylo skoro nemožné si toho všimnout. Řekl jsem si, že to způsobily moje kroky, takže jsem se zastavil a zastavil také jeden z háků. Ten jsem pak opatrně pustil. Chvíli se nic nedělo, ale pak se hák rozhoupal znovu. Koupelny byly ve stejném stavu jako většina ostatních míst. Stejně jako na Ostrově Pokladů, i tady někdo rozmlátil porcelánové komody kokosy nebo něčím jiným. Bylo tu okolo půl palce zatuchlé vody, takže jsem tu moc dlouho nezůstal. CO je divné, je to, že všechny záchody, umyvadla (a bidety na dámských toaletách, ano i tam jsem šel) byly rozbité voda z nich jen tak tekla. Připadalo mi, že měli už dávno, velmi dávno vodu vypnout a zastavit její přívod. Bylo tu hodně místností, ale přirozeně jsem do všech nešel. Těch pár kde jsem byl, byly podobně vyrabované a zničené a nic zvláštního jsem tu ani nečekal. Myslel jsem, že tu někde bude puštěná televize nebo rádio, protože jsem slyšel tichou konverzaci. Připadalo mi to jako šepot, nebo to byla ozvěna mých kroků. Taky to mohla být voda.
Znělo nějak takhle:

1: "Nevěřil jsem tomu"

2: *krátká neznámá odpověď"

1: "Nevěděl jsem to. Nevěděl jsem to"

2: "Řekl ti to tvůj otec."

1: *neznámá odpověď nebo možná vzlykání*

Já vím, já vím. Zní to směšně. Jen vám říkám, co jsem zažil, proč jsem si myslel, že tu něco mohlo proběhnout tou místností- nebo možná hůř. Možná nějaký gang, který se tu usídlil a možná se mě pokusí zabít. Ve vchodových dveřích Paláce mi došlo, že jsem nenašel nic zajímavého a vlastně jsem plýtval časem. Když jsem vyhlédl ze dveří, všiml jsem si něčeho zajímavého na nádvoří co mi uniklo. Něco, co tomuhle výletu dávalo nějakou hodnotu, i kdyby by to měla být jen jedna fotka. Je tu jakoby živá sochy krajty, možná osmdesát stop dlouhá, obtočená a "vyhřívající"se na podstavci hned v centru areálu. Byl skoro západ slunce a celé to vytvářelo perfektní možnost pro pořízení fotky. Přišel jsem ke krajtě a vyfotil ji. Pak jsem se postavil na nohy a vyfotil ji znovu. Přišel jsem blíž a udělal fotku s detailem její hlavy. Pomalu otáčela hlavu a podívala se přesně do mých očí. Pak se otočila a slezla z podstavce do trávy a pak směrem ke stromům. Její hlava zmizela mezi stromy ale její ocas byl stále na vysluněném místě. Disney vypustil všechna svá exotická zvířata sem. Zrovna tady na malém plánku areálu byl "Dům plazů" Měl jsem to tušit. Četl jsem o žralocích na Ostrově pokladů a tohle jsem měl předpokládat. Byl jsem zaskočený. Moje pusa byla otevřená pravděpodobně velmi dlouhou dobu, dokud jsem se nevrátil zpátky na zem a nezavřel ji. Párkrát jsem zamrkal a vydal se zpátky k Paláci. I když jsem si myslel, že je už dost daleko, zamířil jsem k hlavní budově. Musel jsem si dát pár facek a pořádně se nadechnout, abych se vrátil myšlenkama na zem úplně. Podíval jsem se po místě, kde bych si mohl sednout, protože moje nohy v tomhle momentě byly spíš želé než nohy. Samozřejmě tu nebylo nic, kam bych si mohl sednout. Teda pokud bych si nechtěl sednout do rozbitého skla nebo rozkládajícího se koberce z listí. Viděl jsem nějaké schody kousek od lobby, tak jsem se rozhodl posadit se tam dokud se nebudu cítit líp. Schody byly dostatečně daleko od budovy a byly vcelku čisté. Ze dveří jsem ulomil kousek železa, znovu s nápisem "ABANDONED BY DISNEY" Dal jsem ten kus na schody a posadil se na něj. Schodiště vedlo dolů pod zem. Použil jsem světlo ze svého foťáku jako baterku. Schody končily železnými dveřmi se
zápatkou. Na nich byla cedulka… Opravdová cedulka, která tam patřit měla. Bylo na ní:

"MASCOTS ONLY! THANK YOU!" (Pouze maskoti, děkujeme.)

Tohle mě potěšilo hned ze dvou důvodů. Zaprvé, místnost,kde mohli pouze maskoti, bude určitě něčím zajímavá a za druhé, zápatka byla stále na svém místě. Nikdo tu nešel. Žádní vandalové nebo zloději. Nikdo. Tohle bylo místo, které jsem mohl doopravdy prozkoumat a možná najít něco zajímavého k focení nebo něco svévolně ukrást. Přišel jsem sem s tím, že bude v pořádku něco tu ukrást protože je to opuštěné. Nebylo nijak těžké rozbít zámek. Teda to je špatně. Nedělalo mi velké potíže rozbít kousek železa na stěně, na kterém byla zápatka zajištěná. Čas a rez udělal většinu práce za mě a já ho byl schopen ohnout a vytáhnout z něj a ze zdi šrouby. Ostatní to zřejmě asi nenapadlo nebo to předtím nebylo možné. Místnost pro maskoty pro mě byla velmi příjemná změna. Až na jedno, každé druhé nebo třetí stropní světlo svítilo, i když náhodně blikala. Taky tu nic nebylo ukradnuté ani rozbité a to i přes to, že si věk a rozklad vzali své daně. Na stolech ležely bločky a propisky, byly tu i hodiny… Dokonce i odpichovačky na stěně byly naplněné s kartami zaměstnanců. Židle byly různě roztroušené a dokonce tu byla i malá odpočinková místnost se starou televizí a dlouho shnilými potravinami. Bylo to jako vytržené z nějakého postapokaliptického filmu, kde je všechno nechané napospas zatímco ostatní se evakuují. Čím dál jsem procházel bludištěm podzemní místnosti pro maskoty tím zajímavější to tu bylo. Byl jsem dál a dál a stoly byly převrácené a rozházené, papíry se lepily na mokrou podlahu a byly všude. Tenhle velký koberec rozkládajícího se papíru pomalu zahaloval celou podlahu. Všechno bylo takové rozmačkané. Všechno dřevěné se rozpadalo na kaši. To samé i kostýmy a oblečení visící z háků. Kdybych se jich dotkl, určitě by se rozpadly. Docela mě štvalo, že čím víc hloubš jsem byl, tím víc byla světla nespolehlivější. Nakonec jsem přišel k černým dveřím se žlutým proužkem a nápisem "CHARACTER PREP 1". Dveře se napoprvé nechtěly otevřít. Domyslel jsem si, že tady asi byly schované kostýmy. Opravdu jsem chtěl vyfotit ten hnijící hnus. I když jsem se snažil sebevíc a zkoušel jakékoliv triky, dveře nechtěly povolit. Tak jsem to teda vzdal a pomalu se otáčel k odchodu. V tu chvíli jsem uslyšel to mírné cvaknutí a dveře se se skřípáním pomalu otevřely. Vevnitř byla místnost úplně černá. Jenom tma. Použil jsem světlo ze svého foťáku, abych se rozhlédl po vypínači. Když jsem ho hledal, mé smysly zaujalo hlasité zabzučení elektřiny. Všechna světla se najednou rozsvítila. Zbytek času pak jen blikala. Trvalo mi pár vteřin, než si moje oči přivykly a vypadalo to, že světlo bude nabývat na intenzitě, dokud žárovky neprasknou. Když už jsem si myslel, že prasknou, světlo se trochu zklidnilo. Místnost byla přesně tak, jak jsem si ji představoval. Nejrůznější kostýmy visely z háků na stěně. Bylo tu taky nezměrné množství bederních roušek a "přírodního" oblečení. Co mi přišlo divné a chtěl jsem to vyfotit, byl kostým Mickeyho Mouse, ležícího uprostřed místnosti jako nějaká trofej vraha. Umělá srst na kostýmu hnila a padala. Co bylo ale víc divnější, byla barva kostýmu. Bylo to jako negativ opravdového Mickeyho. Kde měla být bílá, byla černá a naopak. Jeho obvyklé červené kalhoty byly světle modré. Chtěl jsem ho vyfotit jako posledního.

...................................http://vignette2.wikia.nocookie.net/creepypasta/images/a/ae/Reverse_mickey.gif/revision/latest?cb=20121225075543.....................................
Mezitím jsem fotil kostýmy na stěně. Zespodu, zeshora, zboku a detaily obličejů. Přišel jsem ke kostýmu Kačera Donalda a opatrně jsem z něho dal pryč hlavu, aby se mi nerozpadla v rukou. Když jsem se podíval do otevřených očí hnijící hlavy, hlasitý a neznámý zvuk mě donutil vyskočit strachem. Podíval jsem se na moje nohy. Mezi nimi byla lidská lebka. Vypadla z hlavy maskota a roztříštila se mi u nohou. Zbývala jen dolní čelist a kus obličejových kostí, které na mě zíraly. Ihned jsem pustil Donaldovu hlavu a běžel jsem ke dveřím. Když jsem byl ve dveřích otočil jsem zpátky na lebku na zemi. Musel jsem pořídit fotku. MUSEL jsem. Pro každý z důvodů, které se můžou zdát hloupé, jen když ti to nemyslí. Potřebuju důkaz o tom, co se stalo. Zvláště pak když to bude Disney chtít zamést pod koberec. Vůbec jsem o tom nepochyboval. I kdyby to byla obyčejná nepozornost, za tohle DISNEY MOHL. V tu chvíli začal Mickey, který doposud ležel na zemi, vstávat. Nejprve si sedl, pak se vyštrachal na nohy. Mickeyho kostým… Nebo kdokoli, kdo v něm byl, se stál ve středu místnosti a jeho falešný obličej civěl přímo na mě, zatímco jsem dokola říkal: "Ne…" S třesoucíma se rukama a nohama, které se znovu proměnily na želé, se mi podařilo zvednout kameru a namířit ji na toho tvora. Kamera ukazovala jen mrtvé pixely v podobě Mickeyho. Kdykoli se mi pohnuly ruce, vytvořilo to za Mickeym stín. Pak se kamera vypnula. Prostě tiše ztmavla a .. zřejmě se i pokazila úplně. Zse jsem se podíval na kostým Mickeyho Mouse. "Hej," řeklo to tlumeně a perverzně. I přesto ale zněl jako Mickey. "Chceš vidět, jak si sundám hlavu?"

https://i.ytimg.com/vi/eA8NN3m-DzU/maxresdefault.jpg

Začal si sundávat vlastní hlavu. Tlusté prsty kostýmu v rukavicích dal okolo svého krku. Vypadalo to, jakoby se snažil dostat z čelistí nějaké šelmy…

…. Tolik krve…

Tolik hnusné, žluté krve…

Otočil jsem se a běžel jsem pryč jen co jsem slyšel trhání kůže a masa… Staral jsem se jen o to, abych byl co nejdříve pryč. Nade dveřmi do téhle místnosti jsem viděl poslední nápis…

"ABANDONED BY GOD" (Opuštěno Bohem)

Nikdy jsem z kamery nedostal ty fotky. Nikdy jsem o tom nic nenapsal.Když jsem utekl z toho místa, abych si zachránil
svoje vlastní mentální zdraví, ne-li dokonce i život, věděl jsem, proč Disney nechtěl o tomhle místě nikomu říct.

Nechtěli, aby se tam dostal někdo jako já.

Nechtěli, aby odtamtud odešlo něco jako ta věc předtím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 StringlessPuppet StringlessPuppet | E-mail | Web | 6. dubna 2016 v 18:29 | Reagovat

To je....děsivé...

2 Bea(st) Bea(st) | Web | 7. dubna 2016 v 16:07 | Reagovat

[1]: Už je rozdělaná 2. Ta má podle mě trochu víc co do sebe

3 Al Al | 11. dubna 2016 v 23:06 | Reagovat

Jeden je na Floride, Disney´s River Country, no neviem či tam je čo vidieť. Skôr by som sa radšej vlámal do podzemia fungujúceho Disneylandu a zistiť čo sa skrýva tam.

4 Bea(st) Bea(st) | Web | 12. dubna 2016 v 19:07 | Reagovat

[3]: Já vím, viděla jsem odtamtud video. A jop. Klub 22 a chodby pod parky by byly mnohem zajímavější

5 Al Al | 12. dubna 2016 v 19:29 | Reagovat

Klub 33 :) A určite, stačí sa pridať k slobodomurárom alebo do inej bohatej sekty a nechať sa pozvať alebo si nájsť prácu v Disneylande a riskovať že ti už odtiaľ nikdy nedovolia odísť :D :D

6 Bea(st) Bea(st) | Web | 13. dubna 2016 v 15:32 | Reagovat

[5]: Riskovat bych riskovala... I když zhebnout v pokoji a okolo s Mickeym... Nooo XD To ničemu vadit nebude. Aspoň si mě lidi budou pamatovat

7 STIAK STIAK | E-mail | Web | 14. května 2016 v 18:10 | Reagovat

AH KURVA
TAK TOTO JE AWESOME.

FUCKIN AWESOME.

MÁM POCIT, ŽE JSEM PRÁVĚ NAŠLA SVOJI NEJOBLÍBENĚJŠÍ CP.

A TO TO JEŠTĚ NESKONČILO.
OH MY GAWD, I LOVE IT.
OWWWWWO

8 Líza Líza | E-mail | 31. července 2016 v 21:28 | Reagovat

Naprosto super, líbí se mi číst takovéhle creepypasty :))

Zrovna jsem narazila na tvůj blog a je naprosto super :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama